מדינה שלמה ב"צ'יל" – מדוע עישון קנאביס הוא דבר שמרגיע?

זה נכון, המעמד של קנאביס בארץ הוא עדיין לא חוקי, אך לא ניתן לפספס ולהתעלם מהעמעד החברתי ודעת הציבור הרחב על קנאביס כיום בארץ. מספיקה גיחה קטנה למקום בילוי ציבורי בארץ, זאת לדוגמת מועדון, מסעדה, או פאב, על מנת שנוכל להבחין בהמון מעשני הקנאביס, שעושים את זה ללא הבושה הקטנה ביותר אפילו. ובסופו של דבר, אין מה לעשות – עישון קנאביס במדינה לחוצה רוויית משברים ודרמות כמו מדינת ישראל, הוא פשוט דבר שהוא חובה עבור אנשים רבים. עישון קנאביס הוכח כבר רבות כחומר שמרגיע את הנפש, זו הסיבה גם שהוא מהווה תרופה לאנשים רבים שזקוקים לו, ובשורות הקרובות נרחיב בדיוק על הסוגייה הזו.

כיצד עישון קנאביס תורם לרוגע ולשלווה?

כפי שציינו בשורות שקדמו לשורות אלה, באמת לא ניתן להתעלם מהפופולאריות הרבה שעישון קנאביס גורף אחריו בשנים האחרונות. אחת הסיבות המרכזיות ביותר לכך, זה העובדה שקנאביס מהווה חומר שמסייע לאנשים רבים ברוגע, ובשלווה פנימית. מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות החרדתיות ביותר בעולם – בכל יום ניתן לשמוע על פיגוע, או דבר מצער אחר, ולדברים הללו ישנה השפעה ישירה על צרכני הקנאביס ללא ספק. במקום רווי לחץ – הקנאביס ככל הנראה יהיה דומיננטי. כיום, ניתן לעשן קנאביס בצורות רבות, זאת לדוגמת – עישון קנאביס בג'ויינטים, עישון דרך וופורייזריםעישון דרך באנגים, וכיוצא בזאת.

מהם היתרונות הנוספים של עישון קנאביס?

למעשה, מדובר באחד התחומים הנחקרים בעולם כולו, מזרח ומערב כאחד.

פרט לעובדה שעישון קנאביס יכול להרגיע אותנו במידה רבה, לשחרר לחצים, מסייע במצבים של דיכאון ואפילו חרדה,  מחקרים רבים מעידים על היתרונות הרבים של צריכת קנאביס בעישון או אידוי.

  1. קנאביס מסייע להפחית את תהליכים סרטניים בגוף ואף בולם התפשטות של תאים קיימים.
  2. קנאביס תורם למניעת בחילות.
  3. קנאביס תורם למניעת הידרדרות תהליכים קוגנטיביים כמו למשל מסייע במניעת מחלת דמנציה.
  4. קנאביס עוזר להפחית משמעותית כאבים כרוניים.
  5. קנאביס מסייע במניעת התקפי אפילפסיה.
  6. קנאביס תורם לשיפור איכות השינה.

מה היא דרך צריכת הקנאביס המומלצת ביותר להרגשת תחושת הרוגע?

שאלה זו היא שאלה שאנחנו פוגשים לא מעט, בעיקר אצל צרכני קנאביס חדשים יחסית. ובכן, אין דרך אחת נכונה לצרוך קנאביס על מנת שנוכל להרגיש את תחושת הרוגע שמגיעה יחד לצריכת הקנאביס. בין אם מדובר על צריכה בוופורייזרים, או צריכה בכל דרך אחרת – הקנאביס אמור להרגיע ולתת את תחושת השלווה שלו.

למרות היתרונות הרבים שמביא איתו צמח הקנאביס, ואלו כמובן רק חלק קטן מהיתרונות, עדיין מומלץ לצרוך את הצמח עם הכוונה, המלצה רפואית, שכן צריכה לא מבוקרת עלולה להוביל להמון חסרונות כמו התמכרות, שינויים קיצוניים במצב הרוח, אפתיות ועוד.