תרופות טבעיות להפחתת לחץ וחרדה – כל מה שחשוב לדעת

בשנת 2023, התמודדות עם תסמינים שונים של לחץ וחרדה היא מנת חלקם של הרבה מאוד אנשים, וזאת בשל הרבה מאוד סיבות שונות. כאשר מדובר על מקרים שההתמודדות איתם היא קשה, כמובן שההמלצה תהיה לפנות לעזרה, כמו למשל שכירת שירותיו של פסיכיאטר או לסירוגין, התחלת טיפול במסגרת עקרונות פסיכותרפיה. אמנם, ראוי לציין כי גם תרופות טבעיות להפחתת לחץ וחרדה יכולות לבוא לידי ערך ואף להקל משמעותית על התסמינים השונים. אז אילו תרופות טבעיות קיימות ומדוע מומלץ להשתמש בהן? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

תרופות טבעיות להפחתת לחץ וחרדה – דוגמאות נבחרות

לפני שתחפשו אחר מקום אמין שבו תוכלו לרכוש תרופות טבעיות אלו כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר savteva.co.il, הרי שעליכם להכיר מספר דוגמאות נבחרות של תרופות אלו:

  • תה ירוק – תה ירוק ידוע בזכות סגולותיו לאיזון קצב הלב ולחץ הדם, ובעצם בשל סגולות אלו הוא עשוי להיות מרגיע. ההמלצה הכללית היא לצרוך בין חמש לעשר כוסות תה ירוק בשבוע.
  • פסיפלורה – בדומה לתה, גם פסיפלורה ידועה בזכות יכולותיה להרגיע את הגוף, ואף היא עשויה להרדים במקרים בהם צורכים אותה במינונים גבוהים. אפשר להכין חליטת תה מעלי פסיפלורה וללגום אותה לפני השינה על מנת להירגע ולהירדם טוב יותר כאשר מתמודדים עם לחץ וחרדה.

  • צמחי תבלין למיניהם – צמחי תבלין כמו מנטה, קמומיל, שמיר, מליסה וכדומה יכולים להיות גם הם דוגמאות נהדרות של תרופות טבעיות להפחתת לחץ וחרדה. 
  • אומגה 3 – שמן דגים ידוע בעיקר בזכות סגולות למען שיפור הריכוז והפרודוקטיביות, וזו הסיבה לכך שהוא מוצע בתור תוסף תזונה עבור ילדים שמתמודדים עם הפרעות קשב למיניהן, אך חשוב מאוד לציין כי הוא גם יכול לעבוד נפלא נגד חרדה. לפיכך, כדאי לשקול לצרוך אומגה 3 בתור תוסף תזונה על מנת להתמודד עם תסמינים שונים של לחץ וחרדה ואף להפחית אותם, מאחר ויתכן כי מדובר על תוסף יעיל למדי.