פחד מכשלון

איך לשבור את הפחד מכישלון בעסקים
רוב האנשים חוו בשלב זה או אחר של חייהם פיטורין מהעבודה או מאבק עם הצלחת העסק. הכלכלה כיום קשה, המכירות צונחות, האשראי לחוץ, התקציבים מופחתים, וקיימים קיצוצים בכוח העבודה. כולם נפגעים. זוהי פשוט המציאות. ובעוד שלא ניתן לשלוט בתנודות הבורסה, הדבר היחיד בו ניתן לשלוט הוא התגובה להתרחשויות האירועים, ולא להניח לפחד להוביל את השליטה בעיתות מצוקה.

במצב בו הפחדים משתלטים על ההוויה, אדם זוחל החוצה ממיטתו בחרדה ודאגה, ומתמקד במה שאין לו. הספק חונק, והבלמים עוצרים את יכולת ההתקדמות. הספק מונע מאדם לשחרר את הבלמים והורס את הרוח הלוחמת. הוא הורג את הביצועים ובסופו של דבר מוביל לכישלון.

הפחד משליטה
אך במצב ההפוך, כשאדם מוביל, הוא קופץ מהמיטה, מודה בפני עצמו על הפחדים אותם הוא חווה, היות ואחרי הכול, זה נורמאלי לפחד בעיתות מצוקה, אך לאחר מכן הוא מודה על מה שיש לו, אוסף את משאביו, מתכנן את משימות היום ולאחר מכן נוקט בפעולה.

אדם מצליח מתמקד בעשייה ואינו מטיל ספק ביכולת ביצועיו. אין צורך להיות פילוסוף גדול על מנת להבין שאדם יכול להיות בשליטה על חייו ועל תוצאות מעשיו. השאלה המתבקשת במצבים קשים היא: האם אדם מפחד להוביל?

בזמנים סוערים כמו היום, עם מציאות בה טילים משוגרים לדרום הארץ ולמרכזה, יש להתמקד ביכולת הלחימה ולא בפחדים. לוחמים מתמודדים עם המציאות של הפחדים שלהם, ולאחר מכן מובילים באמצעות נקיטת פעולה. ודאי שקיימים ספקות, אך כשמגיע הזמן לביצוע, יש לפעול ללא לאות, והכי חשוב, להתמקד בפעולות, ולא בפחדים.

פעולה ליצירת שינוי
בעסקים, גישה אישית לבדה לא תוביל להצלחת העסק. כן. גישה חיובית היא חשובה, אך בסופו של דבר יש לנקוט בפעולה על מנת לגרום להתרחשות השינוי. יחס חיובי מעניק דחף, אך פעולה מספקת תנועה.

יש לשחרר את הבלמים ולנוע על המסלול המותווה מראש באמצעות יעד ותכנית, מתוך ידיעה ברורה לגבי ההימור. זה יכול להיות מכריע ולא קל, אך התוצאות הגדולות ביותר בעולם העסקים דורשות בדרך כלל מאמץ וסיכון משמעותיים.

זהו עניין של מחויבות, אומץ ואחריות. לחימה למען מטרה אומרת משהו. היא מתווה את היחס של אדם אל העסק שלו, נקיטה בשיטות העבודה הטובות ביותר, שיפור ביצועי המכירות, והימנעות מנהיגה במצב של שיכרות. לחימה למען הצלחת העסק מסייעת לאדם להיות אחראי, מצליח והכי חשוב, היא מסייעת לו להיות הוא עצמו.

לחימה למען הצלחת העסק פירושה לבצע את כל הדרוש כדי להפוך את הפחד לאומץ, להדוף גישה תבוסתנית, לשחרר את הבלמים ולנצח. ככל שאדם עסוק עם חוסר הוודאות הכלכלית המאפיינת את ההווה, עליו לאתגר את עצמו להיות מוביל ולא פחדן. להיות אסיר תודה לרוח הקרב שלו, לשחרר את הבלמים ולהצליח גם בזמנים סוערים.